Regały do magazynu: idealne dopasowanie do potrzeb

5 sierpnia 2021

Rola regałów w miejscach służących magazynowaniu jest bardzo ważna. Jest to najważniejsze wyposażenie w magazynach. Bez takich mebli nie można by było zapewnić produktom dobrych warunków. Przedsiębiorstwo nie mogłoby sprawnie funkcjonować. Są ważne dla działalności firmy, dlatego muszą być idealnie dopasowane do potrzeb.

Regały metalowe z półkami i bez półek

Regały muszą być właściwe względem różnych potrzeb związanych z przechowywaniem. Ważne jest m.in. by wybrać taki regał do magazynu (https://www.e-regaly.pl/pol_m_Regaly-magazynowe-1720.html), który jest odpowiedni względem tego, co się na nim znajduje. Często jest w tym miejscu regał ramowy, czyli bez półek. Na takim można umieścić palety z produktami. Niekiedy muszą znaleźć się na nim kartony albo przedmioty luzem. Wtedy mebel w magazynie musi mieć półki. Wybiera się regały z półkami lub bez, w zależności od potrzeb. Nawet jak przechowuje się palety, mogą być potrzebne i półki na inne produkty. Dlatego obok paletowych mogą się znaleźć i regały półkowe. Możliwe jest też umieszczenie półki na jednym z poziomów konstrukcji paletowej.

Większe i mniejsze zapotrzebowanie na przechowywanie

Różne przedsiębiorstwa mają określone potrzeby związane z ilością miejsca, jakie trzeba przeznaczyć na przechowywanie. Im więcej potrzeba miejsca, tym więcej musi być regałów lub muszą być większe. Można wybrać regał do magazynu, którego wysokość porównywalna jest do wzrostu dorosłej osoby. Są i mniejsze. Meble mogą mieć też 3 czy 4 metry. Jeszcze większe są regały wysokiego składowania. To konstrukcje bardzo wysokie. Potrzebne są przedsiębiorstwom, które produkują na dużą skalę.

Inne właściwości regałów magazynowych

Wybierając regały dla magazynów, uwzględnia się jeszcze inne potrzeby. Niekiedy ważne jest także, by:

– regał nie był statyczny;

– były odpowiednie półki;

– dopuszczony był kontakt z żywnością.

Najpopularniejszy rodzaj regału to mebel statyczny. Są też takie, które się przesuwa. Innym typem są regały nieruchome, ale z ruchomymi częściami. Poza pełnymi półkami są też inne np. w postaci metalowych kratownic. Niekiedy ważne jest, by regał mógł mieć kontakt z żywnością. Musi wtedy mieć atest (certyfikat), który o tym informuje. Producent regału, konstruując i wykańczając mebel, musi spełnić dodatkowe normy, aby zyskać atest.

Są potrzeby, które ma każda firma. Ważne jest, by zadbać o odpowiednią ilość miejsca na przechowywanie. Uwzględnić trzeba rodzaj przechowywanych rzeczy. Zawsze istotny jest typ regału. Zwykle jednak nie zwraca się na ten aspekt uwagi. Myśli się jedynie o najpopularniejszym, czyli statycznym regale. Poza potrzebami ogólnymi są też specyficzne. Trzeba wybrać taki regał do magazynu, które je uwzględni. Ważne może być, jaka jest półka, lub to, by mogła mieć bezpośredni kontakt z żywnością.

Tagi
Kategoria Regał do magazynu